darzelis-geri-vaikai-50

Patarimai tėveliams

VAIKUI PRADEDANT LANKYTI DARŽELĮ

Verbalinis vaiko ruošimas darželiui (pasakojimai, kartais net agitavimas) dažniausiai yra neveiksmingas. Negalime vaikui nupasakoti jausmo, kurį jis patirs naujoje aplinkoje, be tėvų. Tam vaiko paruošti neįmanoma. Kai tai atsitinka, jis su tuo tiesiog susiduria ir turi tai išgyventi.

Vaikai iš pradžių nesupranta savo emocijų, negali jų analizuoti ir valdyti. Visus neigiamus jausmus jie išgyvena stipriau ir stichiškiau nei suaugę žmonės. Pradėjęs lankyti darželį vaikas labai greitai suvokia, kad jo gyvenimas pasikeitė ir nebus toks, koks buvo. Tai suvokęs, vaikas visomis išgalėmis verkia, protestuoja, kol po truputį apsipranta, pradeda jaustis saugiai, atranda teigiamus naujojo savo gyvenimo etapo aspektus (draugus, žaidimus, veiklas), po truputį atsiranda motyvacija eiti į darželį.

Visą šią kylančių vaiko jausmų seką reikia suprasti, gerbti ir nesitikėti greitų rezultatų. Daug blogiau, jei vaikas išvis neišgyvena jokių emocijų adaptacinio periodo metu. Tai – nenatūralu ir yra pagrindo nerimauti dėl vaiko.

Svarbu nekintanti tėvų motyvacija, kad vaikas turi lankyti darželį. Vidutiniškai per 2-3 savaites vaikas pradeda norėti eiti į darželį. Jeigu nepripranta per mėnesį ar du, atsiranda miego, valgymo pokyčių, pasikeičia vaiko nuotaika, darželyje jis nežaidžia ir mažai bendrauja su kitais bendraamžiais, reiktų rimtai pagalvoti, ar verta toliau vesti į darželį. Tuomet verta pasitarti su psichologu.

Pasiruoškite blogiausioms vaiko reakcijoms į darželį. Vaiko elgesys gali keistis. Jis gali tapti sunkiai sukalbamas, pradėti ožiuotis. Grįžęs namo „iškraus“ visas savo neigiamas emocijas. Vaikas gali neramiai miegoti naktį, laikinai vėl pradėti šlapintis į lovą. Jis daugiau sirgs, nes turi perimti grupės bakterijas, persirgti vaikiškomis ligomis ir įgyti atsparumą ligoms.

Vaikui reikės daugiau patogių rūbų. Ypač ruoštis nereikia, bet žiemai vaikas turi turėti kiemui pritaikytus šiltus ir neperšlampančius drabužius bei avalynę. Idealu, jei yra galimybė palikti juos darželyje per naktį džiūti, o į namus eiti  su sausais viršutiniais drabužiais, su kuriais ryte atėjo. Spintelėje palikite bent po kelis pakaitinius marškinėlius, kelnaites, pėdkelnes, kojinytes, viršutines kelnytes, megztinius. Pavasariui-vasarai vaikas būtinai turi turėti kepurę nuo saulės. Grupėje reikalingos basutės/šlepetės neslidžiu padu bei tvirtu užkulniu, kad vaiko laikysena formuotųsi teisingai.

KONTAKTAI

Luokės g. 13, LT – 48258 Kaunas

Tel. +370 37 232824

Mob.tel. +370 615 90970

El.p. darzelisgerivaikai@gmail.com